Wydawca treści Wydawca treści

Sprzedaż drewna i sadzonek

Detaliczna sprzedaż drewna opałowego w Nadleśnictwie Babki
 

Sprzedaż drewna opałowego odbywa się w kancelariach Leśnictw zgodnie
z zestawieniem znajdującym się w poniższej tabeli. Sprzedaż w innych dniach jest możliwa po uprzednim skontaktowaniu się z właściwym leśniczym.

W leśnictwach klienci mogą dokonywać zakupu sortymentów M2, S4, choinek
i stroiszu.

Klienci, którzy wymagają dowodu kupna w postaci faktury VAT , informują o tym fakcie sprzedającego przed wykupem.

Zapłaty za wykupiony sortyment można dokonywać gotówką lub karta płatniczą.

 

Sprzedaż pozostałych sortymentów odbywa się w biurze nadleśnictwa na podstawie wykazu sztuk lub stosów uzgodnionych z leśniczym. W biurze nadleśnictwa sprzedaż detaliczna prowadzona jest w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach
od 7.30 do 14.30.

Zapłaty za wykupiony sortyment w biurze nadleśnictwa można dokonywać wyłącznie kartą płatniczą.

 


Sprzedaż choinek

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, w związku z tym zapraszamy do zakupu choinek z Nadleśnictwa Babki. W tym roku w ofercie posiadamy świerka pospolitego, serbskiego i kłującego. Wszystkie oferowane drzewka pochodzą z naszych plantacji co gwarantuje świeżość i jakość.

Choinki będzie można zakupić na placu zlokalizowanym przy siedzibie Nadleśnictwa Babki (narożnik ul. Babickiej/dojazd do nadleśnictwa) w dniach: 12-23.12 - godz. 9:00-16:00. 

Podczas sprzedaży weekendowej 14-15 grudnia na terenie placu sprzedażowego będzie można zakupić również wyroby wędliniarskie. 

Zapraszamy także do zakupu choinek prosto z plantacji leśnictwa Rogalin, na której sprzedaż odbędzie się w dniu 14 grudnia 2024 w godzinach 9:00 - 15:00. W przedświątecznej atmosferze można wybrać drzewko spośród setek jeszcze rosnących choinek - wskazać najładniejszą i poprosić o jej wycięcie. W sprzedaży na powyższej plantacji oferujemy Państwu świerk pospolity, świerk serbski, świerk kłujący. Tego dnia również na terenie plantacji będzie można zakupić wyroby wędliniarskie. 

 

Istotne informacje:

  • Za swoją choinkę możecie Państwo zapłacić zarówno gotówką, jak i preferowaną KARTĄ PŁATNICZĄ!
  • Prosimy o zapoznanie się z mapkami dojazdowymi!
  • Prosimy poruszać się po trasie wyznaczonej taśmami i stosować się do zaleceń pracowników nadleśnictwa, którzy będą służyć Państwu pomocą.

 

Materiały do pobrania


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Węgiel zmagazynowany w młodym lesie

Węgiel zmagazynowany w młodym lesie

O tym ile życiodajnego węgla jest w stanie zgromadzić młody las dyskutowano podczas ostatniej narady leśników w Nadleśnictwie Oborniki.

 Spotkanie rozpoczął Zastępca Nadleśniczego ds. gospodarki leśnej Artur Stawicki, który przedstawił rys historyczny, położenie i zasięg Nadleśnictwa Oborniki. W części omówione zostały również zagadnienia związane z działem użytkowania lasu i marketingu.

 

 Zgodnie z tematem szkolenia najobszerniej przedstawiony został dział hodowli lasu, a w nim odnowienia naturalne. W Nadleśnictwie Oborniki na 200 ha odnowień rocznie około 50 ha to odnowienia naturalne, głównie sosnowe. Nadleśnictwo oprócz standardowego przygotowania gleby (wyorywanie bruzd pługiem leśnym) stosuje inne opracowane przez nadleśnictwo metody, z którymi się zapoznaliśmy.

 

Kolejną część szkolenia przeprowadził Zastępca Nadleśniczego ds. rozwoju Jarosław Bator.  

 

Nadleśnictwo Oborniki jest jednym nadleśnictw w którym odbywa się realizacja krajowego pilotażowego projektu Leśnych Gospodarstw Węglowych. Głównym założeniem projektu LGW jest doprowadzenie do zmagazynowania w wybranych częściach lasu dodatkowych ilości węgla organicznego. Według prowadzącego szkolenie głównymi sposobami jakimi można osiągnąć cele LGW są:

- zalesienia gruntów niezalesionych lub wprowadzanie zalesień,

- zamiana rębni zupełnej na złożoną,

- wykorzystywanie odnowień naturalnych (samosiew), oraz z siewu zamiast sadzenia,

- wprowadzanie podsadzeń,

- wprowadzanie stref ekotonowych.

 

W części terenowej szkolenia Zastępca Nadleśniczego Artur Stawicki zaprezentował m.in. powierzchnie z odnowieniem naturalnym So na uprawach po rębniach zupełnych oraz odnowienia naturalne po cięciach uprzątających w drzewostanach sosnowych.

 

 Bogatsi o nowe doświadczenia i dobre wspomnienia wróciliśmy do Nadleśnictwa Babki.