Aktualności Aktualności

XIV akcja sprzątania w lesie Tuleckim zakończona sukcesem!

13 kwietnia odbyła się XIV akcja sprzątania lasu w Tulcach. Grupa okolicznych mieszkańców spotkała się, by wspólnie zadbać o najbliższe lasy.

Grupa mieszkańców chętnych do sprzątania przybyła na wspólne zaproszenie Wójta Gminy Kleszczewo, Rady Sołeckiej Tulce, Nadleśnictwa Babki, Koła Łowieckiego Nr 9 DIANA oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kleszczewie. Akcja wpisywała się również w obchody Dnia Ziemi, które wypadają 22 kwietnia. 

Po akcji sprzątania dla uczestników przewidziano piknik i liczne atrakcje. Nadleśnictwo Babki ze swojej strony przygotowało stoisko z myślą o najmłodszych. Można było zmalować coś na krążkach drewna, skręcić skrzynkę lęgową dla ptaków, czy poukładać drewniane puzzle. 

Zdjęcie przedstawia stoisko Nadleśnictwa Babki. Fot. Archiwum nadleśnictwa

Zdjęcie przedstawia stoisko Nadleśnictwa Babki. Fot. Archiwum nadleśnictwa

Wszystkich bardzo zachęcamy do zadbania o najbliższe tereny. Wybierając się na zwykły spacer do lasu, można przy okazji zrobić coś dobrego dla siebie, środowiska, jak i przyszłych pokoleń. Wystarczy wziąć ze sobą worek i zabrać kilka śmieci z lasu. Każdy z nas może zrobić coś dla przyrody - „Myśl globalnie, działaj lokalnie”!