Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Zielony Punkt Kontrolny w Kamionkach, Nadleśnictwo Babki

ZIELONY PUNKT KONTROLNY W NADLEŚNICTWIE BABKI

Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Obiekty edukacyjne

Obiekty edukacyjne

 

Centrum Edukacji i Promocji Drewna 

Centrum Edukacji i Promocji Drewna znajduje się przy siedzibie Nadleśnictwa Babki. Sam budynek wykonano z drewna z zastosowaniem najnowszych technologii w dziedzinie efektywności energetycznej. Wykorzystano ekologiczne rozwiązania, takie jak m.in. panele fotowoltaiczne, pompę ciepła, czy rekuperację. W celu ograniczenia wykorzystania energii elektrycznej zastosowano oświetlenie LED. Centrum jest samowystarczalne energetycznie. Projekt został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na Lata 2014-2020 zgodnie z umową o dofinansowanie Projektu pt. „Budowa Centrum Edukacji i Promocji Drewna wraz z wyposażeniem". Obiekt jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami. 

Sala ekspozycyjna została wyposażona w zestaw urządzeń do mappingu. Dowiemy się tam, jak wygląda cykl życia lasu i jaką rolę w nim pełni leśnik oraz z jakich warstw składa się las. W sali znajdują się również dwa kioski multimedialne dostępne dla odwiedzających, dzięki którym mogą utrwalać wiedzę aktywnie i samodzielnie. Kioski multimedialne oraz pomoce dydaktyczne dostosowane są dla osób słabowidzących. 

Zagadnienia podejmowane na zajęciach będą dotyczyć cyklu życia lasu i zrównoważonej gospodarki leśnej oraz najbardziej ekologicznego surowca, jakim jest drewno! Zajęcia prowadzone będą również w formie warsztatów "Zrób to sam". Możliwy jest także spacer po ścieżce edukacyjnej przy Nadleśnictwie. 

Wizytę można zarezerwować na stronie internetowej: cyklzycialasu.pl.

Kraina Modrej Przygody, izba edukacyjna

Na terenie szkółki leśnej Odrzykożuch znajduje się izba edukacyjna wyposażona w sprzęt multimedialny oraz liczne pomoce dydaktyczne. Zachęcamy do odwiedzenia ścieżki przyrodniczej "Kraina Modrej Przygody", której wyposażenie poszczególnych punktów tematycznych umożliwia uczestnikom edukacji wielozmysłowy kontakt z eksponatami. Dużą atrakcją ścieżki jest wystawa naturalnych gniazd dużych ptaków, m.in. bielika i bociana czarnego. 

Długość ścieżki wynosi około 2 km a czas zwiedzania 3-4 godziny. Obiekt zlokalizowany jest w leśnictwie Odrzykożuch.

Rezerwacja zajęć w izbie edukacyjnej na ścieżce przyrodniczej "Kraina Modrej Przygody" możliwa jest pod numerem telefonu: 694-447-488. 

Ścieżka przyrodnicza Łękno, wigwam

Ścieżka przyrodnicza przebiega przez teren leśnictwa Łękno i przebiega wokół jeziora o tej samej nazwie, gdzie na początku trasy dużym zainteresowaniem cieszy się wigwam, w którym mogą odbywać się spotkania edukacyjne, może posłużyć za schronienie, czy miejsce piknikowe. Długość ścieżki edukacyjnej wynosi ok. 3 km, a czas zwiedzania ok. 3 godziny. 

Prosimy o wcześniejsze umówienie zajęć przez kontakt telefoniczny pod numerem: 530-631-406.