Asset Publisher Asset Publisher

Organizacja Nadleśnictwa

Nadleśnictwo jest podstawową, samodzielną jednostką organizacyjną Lasów Państwowych działającą na podstawie ustawy o lasach. Podlega regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych, która prowadzi nadzór i koordynuje działania nadleśnictw na swoim terenie. Nadleśnictwa dzielą się na leśnictwa.

Nadleśniczy kieruje całokształtem prac nadleśnictwa, ponosi odpowiedzialność za działanie jednostki i reprezentuje ją na zewnątrz.
Zastępca Nadleśniczego kieruje realizacją zadań z zakresu gospodarki leśnej.
Inżynier Nadzoru prowadzi nadzór nad prawidłowym wykonywaniem prac, prowadzi sprawy z zakresu gospodarki łowieckiej i udostępniania lasu.
Główny Księgowy prowadzi rachunkowość rozliczeń finansowych i podatkowych, prowadzi sprawozdawczość finansowania i kredytowania, sporządzania i realizacji planu finansowo-gospodarczego.
Sekretarz Nadleśnictwa prowadzi sprawy z zakresu administracji, zamawiania robót, dostaw i usług oraz sprawy z zakresu przestrzegania przepisów BHP.
Specjalista ds. pracowniczych podlega Nadleśniczemu, prowadzi sprawy oraz dokumentację związaną z kadrami.
Straż Leśna podlega Nadleśniczemu, prowadzi sprawy związane ze szkodnictwem leśnym.
Dział gospodarki leśnej podlega Zastępcy Nadleśniczego, prowadzi zadania z zakresu:
•    stanu posiadania i pozyskiwania środków z funduszy zewnętrznych,
•    pozyskania i zrywki drewna,
•    sprzedaży drewna i dokumentacji dotyczącej obrotu drewnem,
•    hodowli lasu, selekcji i nasiennictwa oraz ochrony przeciwpożarowej,
•    ochrony lasu, ochrony przyrody  i edukacji leśnej,
•    gospodarki w lasach niestanowiących własności LP oraz zagospodarowania turystycznego i melioracji wodnych.
Dział finansowo-księgowy podlega Głównemu Księgowemu, prowadzi sprawy z zakresu planowania kosztów oraz księgowości.
Dział administracyjno-gospodarczy podlega Sekretarzowi Nadleśnictwa, prowadzi sprawy związane z:
•    naliczaniem amortyzacji, zamówieniami publicznymi, zapytaniami o cenę, remontami i inwestycjami;
•    gospodarką mieszkaniową, gospodarką gruntami, dzierżawą zbiorników wodnych, umundurowaniem, ewidencją druków ścisłego zarachowania i oznaczników do numerowania drewna, prowadzeniem magazynu przy nadleśnictwie;
•    sprzedażą osad i budynków własności nadleśnictwa, zaopatrzeniem w materiały biurowe.

W skład nadleśnictwa wchodzi dziewięć leśnictw, oraz jedna szkółka leśna"Odrzykożuch".

 


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Nowe tablice informacyjne na terenie Nadleśnictwa Babki

Nowe tablice informacyjne na terenie Nadleśnictwa Babki

              W dniu 25.07.2018 roku z inicjatywy Nadleśnictwa Babki i Koła Łowieckiego nr 21 "Jawor"  w  Poznaniu,  ustawiono na trasie Wiórek–Sasinowo nowe tablice ostrzegające kierowców  o  możliwości kolizji z dziką zwierzyną. Na tym odcinku ruchliwej drogi często dochodzi do bardzo groźnych wypadków ze zwierzyną, która ze swoich dziennych ostoi w zaroślach i łęgach nadwarciańskich  przemieszczają  się w godzinach wieczornych w  kierunku pól i łąk, na których żerują.

           W tym samym dniu Nadleśnictwo Babki wspólnie z KŁ „Leśnik” nr 14 z Poznania ustawiło takie same dwie tablice na trasie obwodnicy Kórnika w miejscowościach Bnin i Czmoń. 

          Zderzenie z dzikimi zwierzętami jest zawsze dużym problemem nie tylko dla zwierzyny,  ale przede wszystkim dla kierowcy i podróżujących z nim pasażerów. Za szkody, które zwierzyna wyrządzi kierowcy, Koło Łowieckie dzierżawiące obwód  oraz właściwe Nadleśnictwo nie ponoszą odpowiedzialności. Przydatne jest wówczas autocasco kierowcy.

          Jedynym sposobem aby jadąc przez las po zmroku uniknąć kolizji ze zwierzyną jest zmniejszenie prędkości.  Mamy nadzieję, że ustawienie tych tablic tzw. „czarnych punktów” uzmysłowi kierowcom, że rozwijanie nadmiernej prędkości na tym odcinku może skończyć się tragicznie zarówno dla nich jak i dla zwierzyny.

          Wszystkim kierowcom życzymy, aby nigdy nie mieli nieprzyjemności zderzenia się z dziką zwierzyną, prosimy jednocześnie o spokojną i rozważną jazdę.