Asset Publisher Asset Publisher

Informacja dla użytkowników działek

Informacja

dla użytkowników ogrodów działkowych „Leśna Polana" w Garbach
w sprawie tzw. „przekazywania" działki innej osobie
W sytuacjach, w których dotychczasowy dzierżawca nie jest zainteresowany dalszym korzystaniem z działki objętej umową dzierżawy i chciałby, aby nowa umowa dzierżawy została zawarta ze wskazaną przez niego osobą, należy postępować w następujący sposób.
Dotychczasowy dzierżawca powinien wystąpić do Nadleśnictwa Babki z wnioskiem o rozwiązanie umowy dzierżawy za porozumieniem stron, w którym wskazana zostanie osoba zainteresowana zawarciem nowej umowy dzierżawy. Wniosek powinien zawierać adnotację Stowarzyszenia Działkowców „Leśna Polana" o niezaleganiu przez dzierżawcę z płatnościami na rzecz tego Stowarzyszenia.
Równocześnie osoba zainteresowana zawarciem nowej umowy dzierżawy powinna wystąpić z wnioskiem do Nadleśnictwa Babki o zawarcie umowy dzierżawy. Wniosek powinien zawierać adnotację Stowarzyszenia Działkowców „Leśna Polana" o braku sprzeciwu wobec osoby nowego dzierżawcy.
Formularze obu wniosków są dostępne na stronie internetowej Nadleśnictwa Babki, a także w siedzibie Stowarzyszenia Działkowców „Leśna Polana".
Oba wnioski powinny zostać przesłane na adres Nadleśnictwa Babki: Babki 2, 61-160 Poznań lub złożone w sekretariacie Nadleśnictwa.
Przed przekazaniem działki kolejnemu dzierżawcy umowa z dotychczasowym dzierżawcą powinna zostać rozwiązana za porozumieniem stron. Porozumienie zostanie zaś spisane dopiero w momencie uregulowania przez dzierżawcę wszelkich należności wobec Wydzierżawiającego (Nadleśnictwa Babki), jak i wobec Stowarzyszenia Działkowców „Leśna Polana".
Konsekwencją zawarcia porozumienia o rozwiązaniu umowy będzie spisanie protokołu zdawczo-odbiorczego pomiędzy dotychczasowym dzierżawcą a Nadleśnictwem Babki.
Wszelkie czynności dokonywane z pominięciem wcześniejszego rozwiązania umowy dzierżawy (nieformalna „sprzedaż" działki, tzw. „przekazanie" działki lub inne) są bezskuteczne i nie zwalniają dzierżawcy z obowiązków wynikających z umowy dzierżawy.
Kilka razy w roku, w terminach wyznaczonych z odpowiednim wyprzedzeniem przez Nadleśnictwo Babki, dokonywane będą czynności: protokolarnego wydania działki przez ustępującego dzierżawcę połączone z zawarciem porozumienia o rozwiązaniu umowy dzierżawy oraz ze spisaniem umowy dzierżawy z nowym dzierżawcą i przekazaniem mu działki również za spisaniem protokołu zdawczo-odbiorczego. Wszystkie te czynności powinny być dokonane tego samego dnia.
Wzór porozumienia o rozwiązaniu umowy dzierżawy za porozumieniem stron oraz wzór umowy dzierżawy również są dostępne na stronie internetowej Nadleśnictwa Babki i w siedzibie Stowarzyszenia Działkowców „Leśna Polana".
Uwaga! Powyższa informacja nie dotyczy sytuacji, w której dzierżawca chce, aby do umowy dzierżawy przestąpiła jeszcze jedna osoba. Odtąd obie te osoby (współdzierżawcy) będą wykonywać umowę dzierżawy. Powyższe wymaga zmiany umowy dzierżawy w formie aneksu do umowy. Zamiar spisania aneksu należy zgłosić Nadleśnictwu Babki.

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Obiekty edukacyjne

Obiekty edukacyjne

 

Centrum Edukacji i Promocji Drewna 

Centrum Edukacji i Promocji Drewna znajduje się przy siedzibie Nadleśnictwa Babki. Sam budynek wykonano z drewna z zastosowaniem najnowszych technologii w dziedzinie efektywności energetycznej. Wykorzystano ekologiczne rozwiązania, takie jak m.in. panele fotowoltaiczne, pompę ciepła, czy rekuperację. W celu ograniczenia wykorzystania energii elektrycznej zastosowano oświetlenie LED. Centrum jest samowystarczalne energetycznie. Projekt został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na Lata 2014-2020 zgodnie z umową o dofinansowanie Projektu pt. „Budowa Centrum Edukacji i Promocji Drewna wraz z wyposażeniem". Obiekt jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami. 

Sala ekspozycyjna została wyposażona w zestaw urządzeń do mappingu. Dowiemy się tam, jak wygląda cykl życia lasu i jaką rolę w nim pełni leśnik oraz z jakich warstw składa się las. W sali znajdują się również dwa kioski multimedialne dostępne dla odwiedzających, dzięki którym mogą utrwalać wiedzę aktywnie i samodzielnie. Kioski multimedialne oraz pomoce dydaktyczne dostosowane są dla osób słabowidzących. 

Zagadnienia podejmowane na zajęciach będą dotyczyć cyklu życia lasu i zrównoważonej gospodarki leśnej oraz najbardziej ekologicznego surowca, jakim jest drewno! Zajęcia prowadzone będą również w formie warsztatów "Zrób to sam". Możliwy jest także spacer po ścieżce edukacyjnej przy Nadleśnictwie. 

Wizytę można zarezerwować na stronie internetowej: cyklzycialasu.pl.

Kraina Modrej Przygody, izba edukacyjna

Na terenie szkółki leśnej Odrzykożuch znajduje się izba edukacyjna wyposażona w sprzęt multimedialny oraz liczne pomoce dydaktyczne. Zachęcamy do odwiedzenia ścieżki przyrodniczej "Kraina Modrej Przygody", której wyposażenie poszczególnych punktów tematycznych umożliwia uczestnikom edukacji wielozmysłowy kontakt z eksponatami. Dużą atrakcją ścieżki jest wystawa naturalnych gniazd dużych ptaków, m.in. bielika i bociana czarnego. 

Długość ścieżki wynosi około 2 km a czas zwiedzania 3-4 godziny. Obiekt zlokalizowany jest w leśnictwie Odrzykożuch.

Rezerwacja zajęć w izbie edukacyjnej na ścieżce przyrodniczej "Kraina Modrej Przygody" możliwa jest pod numerem telefonu: 694-447-488. 

Ścieżka przyrodnicza Łękno, wigwam

Ścieżka przyrodnicza przebiega przez teren leśnictwa Łękno i przebiega wokół jeziora o tej samej nazwie, gdzie na początku trasy dużym zainteresowaniem cieszy się wigwam, w którym mogą odbywać się spotkania edukacyjne, może posłużyć za schronienie, czy miejsce piknikowe. Długość ścieżki edukacyjnej wynosi ok. 3 km, a czas zwiedzania ok. 3 godziny. 

Prosimy o wcześniejsze umówienie zajęć przez kontakt telefoniczny pod numerem: 530-631-406.