Aktualności Aktualności

Chcemy nieść pomoc!

Wszyscy jesteśmy świadomi, że w dobie dzisiejszej pandemii, służba zdrowia - począwszy od personelu, a kończąc na pacjentach szpitali - są dzisiaj w szczególnie trudnej sytuacji. Leśnicy z Nadleśnictwa Babki zawsze są gotowi do niesienia pomocy tam, gdzie jest ona potrzebna i dzięki temu udało nam się podjąć kilka istotnych inicjatyw w walce o zdrowie i bezpieczeństwo najbardziej narażonych osób.

Jeszcze w marcu tego roku, w ramach akcji Pomoc dla Szpitali „wparcie dla poznańskich szpitali” przekazaliśmy Fundacji Anny Wierskiej darowiznę z przeznaczeniem na zakup respiratora.

Kolejną okazją wspomożenia potrzebujących, było przekazanie dla Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, darowizny na zakup podstawowych środków ochrony osobistej.

Postanowiliśmy również pomóc pracownikom oraz pacjentom Szpitala im. Józefa Strusia w Poznaniu
i 10 grudnia delegacja z nadleśnictwa wręczyła na ręce pracowników szpitala umowę
darowizny. Za przekazane środki szpital zakupi dla pacjentów posiłki, wodę i podstawowy sprzęt AGD jak czajniki czy mikrofalówki, które przyczynią się do poprawy warunków opieki nad chorymi.

Mamy nadzieję, że te działania, podjęte przez Nasze Nadleśnictwo pozwolą choć trochę ulżyć tym, którzy na co dzień walczą na pierwszej linii z Covid-19 oraz z innymi schorzeniami i tym, którym zdrowie nie dopisało i znaleźli się w szpitalu w przedświątecznym czasie.

 

Darz bór i dużo zdrowia!